Malta: Trei români au fost condamnaţi la închisoare pentru furt de bijuterii
0Trei români au fost condamnaţi la câte doi ani de închisoare, cu patru ani suspendare, pentru furt de bijuterii în valoare de aproximativ 7.000 de euro, luate din patru magazine din oraşe malteze diferite, informează Times of Malta.
Conform sursei citate, Mihai Buriană, Mara Balta şi Vadar Ghimeş Agafiţe, au încercat să jefuiască şi un al cincilea magazin, însă au fost opriţi de angajaţi. Ei au reuşit să scape, dar au fost prinşi de poliţişti în Valletta.
Mai citiţi şi:
Jaf cu repetiţie la o benzinărie din Dobra: un bărbat este căutat de poliţişti pentru tâlhărirea unui casier
Românii au pledat vinovaţi în faţa acuzaţiilor de furt şi au fost condamnaţi la doi ani de închisoare fiecare, cu suspendarea executării pedepsei timp de patru ani.
Toate bijuteriile furate, în valoare de aproximativ 7.000 de euro, au fost returnate proprietarilor.























































