VIDEO Fernando Torres a marcat primul gol pentru AC Milan la primul meci jucat ca titular

0

Atacantul spaniol Fernando Torres a înscris primul său gol pentru AC Milan chiar la prima partidă pe care a jucat-o ca titular în formaţia lui Inzaghi.

Fernando Torres, ultima dată la Chelsea, a ajuns în această vară la AC Milan. Ibericul a debutat pentru formaţia lui Inzaghi în etapa trecută din Seria A, când a fost rezervă şi a intrat în repriza a doua. Forma bună de moment a lui Torres l-a obligat pe Itehnician să-l titularizeze în meciul cu Empoli, iar încrederea antrenorului a fost pe deplin răsplătită de atacant.

Acesta a marcat în minutul 43 al partidei din etapa a patra a campionatului italian, contribuind la egalul smuls de milanezi pe terenul lui Empoli, scort 2-2.

VIDEO cu golul lui Torres

45 de goluri a marcat Torres în cele trei sezoane şi jumătate petrecute la Chelsea