VIDEO Falcao a înscris la debutul său pentru Monaco într-un meci oficial

0

Radamel Falcao, transferat de AS Monaco în această vară contra fabuloasei sume de 60 de milioane de dolari, a marcat primul său gol pentru gruparea monegască într-un meci oficial

În prima etapă a campionatului Franţei, Monaco, echipa cu buget neliminat a multimiliardarului rus Dimitry Rybolovlev, s-a deplasat la Bodeaux, unde atacantul columbian al monegascilor a făcut spectacol. Deşi specialiştii au pronosticat un duel echilibrat între cele două combatante, Monaco, în ciuda lipsei omogenităţii, şi-a demonstrat valoarea şi a câştigat totuşi partida, scor 2-0, golurile victoriei fiind marcate în ultimele zece minute de joc.

Cea de-a doua reuşită a grupării din Principat a fost semnată de Falcao (87), care a profitat de o bâlbâială în careul lui Bordeaux şi a înscris simplu la colţul scurt, semnând victoria trupei lui Ranieri. Primul gol al lui Monaco a fost înscris de Riviere în minutul 82.