VIDEO Două euro-goluri au adus victoria României în Israel! Stanciu şi Ţucudean au reuşit goluri cu execuţii spectaculoase, semnând un succes după 22 de ani

0

Prima reprezentativă a României a început anul cu dreptul şi a reuşit să învingă naşionala Israelului chiar la ea acasă.

Tricolorii au fost conduşi cu 1-0, după ce Hamed a deschis scorul în minutul 60, speculând o breşă între Săpunaru şi Benzar.

Până atunci jocul fusese echilibrat, cu o primă repriză în care Keşeru a irosit o mare ocazie de gol, dar şi Niţă s-a remarcat cu trei intervenţii salvatoare.

După ce a primit gol, România a contat mai mult în atac şi peste patru minte, Stanciu a reuşit egalarea şutând cu sete din afara careului aproape de vinclu.

Tricolorii au obţinut victoria graţiei unui alt gol de generic, marcat de Ţucudean, în minutul 82, care a lobat elegant balonul peste portarul advers, după o pasă măiastră a lui Mitriţă.

România nu mai învinsese Israelul din 1996.