VIDEO Candidează la golul anului: reuşită magistrală a lui Javier Pastore pentru AS Roma

0

În etapa a doua din Serie A, în meciul dintre AS Roma şi Atalanta, s-a marcat un gol extraordinar, iar autorul acestuia este argentinianul Javier Pastore.

Ajuns pe Olimpico după şapte ani petrecuţi la PSG, argentinianul Javier Pastore a marcat un gol extraordinar pentru AS Roma în meciul cu Atalanta. Fotbalistul de 29 de ani a deschis scorul în minutul doi, reuşind să învingă portarul advers cu o execuţie fină, deviere cu călcâiul, după o centrare a lui Under.

Paradoxal, după marcarea acestui gol, AS Roma a cedat teren în faţa oaspeţilor, care au marcat de trei ori în prima repriză, prin Castan (19) şi Rigoni (22 şi 38).

Roma a reuşit să revină în partea a doua şi a egalat cu golurile lui Florenzi (60) şi Manolas (82). Scor final, AS Roma - Atalanta 3-3.