Stejarii au început pregătirea pentru mondiale
0Lotul naţional de rugby al ţării noastre s-a reunit, ieri, la Bucureşti, pentru cantonamentul de dinaintea Cupei Mondiale, care va începe pe 7 septembrie, în Franţa. În urma pregătirilor din
Lotul naţional de rugby al ţării noastre s-a reunit, ieri, la Bucureşti, pentru cantonamentul de dinaintea Cupei Mondiale, care va începe pe 7 septembrie, în Franţa. În urma pregătirilor din zilele următoare care se vor desfăşura pe stadionul de lângă Arcul de Triumf, antrenorul Robert Antonin va stabili lotul de 30 de jucători ce va face deplasarea în Hexagon. Primul meci al stejarilor la Cupa Mondială va fi pe 12 septembrie, împotriva Italiei.























































