Sir Alex Ferguson îi atacă pe şefii lui "City"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Managerul clubului englez de fotbal Manchester United, Sir Alex Ferguson, a apreciat că tratamentul la care a fost supus omologul său de la Manchester City, Mark Hughes, săptămâna trecută, este 'inacceptabil.

Manchester City a plănuit chiar înainte de începerea sezonului liste cu înlocuitori ai galezului Mark Hughes, fost jucător la Manchester United, după care l-a şi schimbat, cu italianul Roberto Mancini, după un meci câştigat.

Alex Ferguson a răbufnit la adresa şefilor lui City, cărora le-a bătut "obrazul" pentru modul în care l-au înlocuit pe fostul său elev la United, cu Roberto Mancini: "este inacceptabil... nu contează dacă pierzi 20 de meciuri sau 2 (cum este cazul MC), este vorba de cum tratezi oamenii'".

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite