Sir Alex Ferguson îi atacă pe şefii lui "City"
0Managerul clubului englez de fotbal Manchester United, Sir Alex Ferguson, a apreciat că tratamentul la care a fost supus omologul său de la Manchester City, Mark Hughes, săptămâna trecută, este 'inacceptabil.
Manchester City a plănuit chiar înainte de începerea sezonului
liste cu înlocuitori ai galezului Mark Hughes, fost jucător la Manchester
United, după care l-a şi schimbat, cu italianul Roberto Mancini, după
un meci câştigat.
Alex Ferguson a răbufnit la adresa şefilor lui City, cărora le-a bătut "obrazul" pentru modul în care l-au înlocuit pe fostul său elev la United, cu Roberto Mancini: "este inacceptabil... nu contează dacă pierzi 20 de
meciuri sau 2 (cum este cazul MC), este vorba de cum tratezi oamenii'".























































