Parisul numără minutele: Djokovici - Nadal, meci mare, la French Open. Avem semifinalele

0
Djokovici - Nadal, meci mare, vineri, la Eurosport

Dacă la feminin, vedetele au căzut pe capete şi grecoaica Maria Sakkari (18 WTA) a ajuns să fie acum principala favorită la trofeu, în schimb, la masculin, cei doi uriaşi ai circuitului ATP au avansat în turneu, fără să dezamăgească. Până au ajuns la meciul direct!

French Open a fost, ca de obicei, plin de surprize pe tabloul feminin şi cu meciuri foarte lungi, de peste trei ore, la băieţi.

Astăzi, de la ora 16.00, se vor juca semifinalele la fete, în condiţiile în care ultimul act e programat pentru sâmbătă (ora 16.00, Eurosport). La băieţi, în schimb, semifinalele sunt programate pentru vineri (de la ora 15.50, Eurosport), iar marele meci pentru trofeu se va disputa, duminică (nu mai devreme de ora 16.00, Eurosport).

Iată însă tabloul complet al semifinalelor:

Feminin, joi

*Pavlyuchenkova (32 WTA) - Zidansek (85 WTA)