Naţionala României la fotbal pe plajă, între primele patru din Europa!

0

"Tricolorii" au învins astăzi Spania cu 3-2 şi s-au calificat în finala mică a Euroligii, unde vor evolua împotriva Portugaliei.

Naţionala de fotbal pe plajă a României depăşeşte toate aşteptările în 2011! România şi-a revenit după eşecul drastic suferit în prima zi a Superfinalei, 1-8 în faţa Rusiei, şi a trecut de Spania cu 3-2. Măciucă a deschis scorul după numai două minute din meci, dar Jorge a egalat pe finalul primei reprize. După o parte secundă fără gol, Juanma a marcat pentru 2-1. Finalul de meci ne-a aparţinut, Ionel Posteucă egalând cu un şut direct în vinclu, iar ibericii şi-au dat un autogol prin Juanma, care l-a lobat pe propriul portar încercând să-i paseze.

Astfel, "tricolorii" au încheiat pe locul secund grupa A şi vor întâlni în finala mică Portugalia. Pentru trofeul Euroligii se vor bate Rusia şi Elveţia.