Ionut Popa: "Cine pierde meciul Poli Iasi - Apulum are sanse mari sa retrogradeze"
0Tehnicianul Ionut Popa a declarat ca echipa care va fi invinsa in meciul dintre formatia pe care o antreneaza, Poli Iasi, si Apulum Alba Iulia, programat, duminica, in etapa a XVII-a a Diviziei A, are
Tehnicianul Ionut Popa a declarat ca echipa care va fi invinsa in meciul dintre formatia pe care o antreneaza, Poli Iasi, si Apulum Alba Iulia, programat, duminica, in etapa a XVII-a a Diviziei A, are sanse mari sa retrogradeze. "Este clar ca e un meci de "care pe care". Cine pierde meciul are sanse mari sa retrogradeze. Noi ne confruntam cu probleme neplanificate de lot. Fata de tur, ne lipsesc pentru acest meci trei titulari. Ma refer la Cristea, care a plecat la Dinamo, la Toma si Irinel Ionescu - accidentati. Sunt nevoit sa improvizez pe partea stanga a apararii. Probabil voi juca cu Baldovin sau Beceru", a spus Ionut Popa. Intrebat ce parere are despre formatia din Alba Iulia, Popa a precizat ca singura absenta importanta in tabara ardeleana este Paleacu. "Nu stiu daca Tibor Moldovan este o pierdere asa de mare. Paleacu este cea mai mare absenta din lotul lor. Dar, oricum, au o linie de mijloc foarte buna, cu Iurisniti, Galdean si Chivescu. Si in atac stau destul de bine cu Stanciu, un jucator foarte tehnic, si cu Giuchici sau Lupascu pe post de al doilea varf", a mentionat Popa. Popa a afirmat ca jucatorii sai sunt afectati de infrangerea din meciul cu Rapid, scort 2-0. "Pe noi meciul cu Rapid ne-a dat putin peste cap. Ne-am dorit foarte mult sa incepem returul cu dreptul. Oricum, si Apulum trece printr-o perioada grea dupa infrangerea de pe teren propriu cu Sportul Studentesc", a adaugat Popa.























































