FOTBAL: Guus Hiddink: "Chelsea a fost furata de arbitru"
0Antrenorul olandez Guus Hiddink a declarat, miercuri, ca formatia Chelsea "a fost furata" de arbitrul norvegian Tom Ovrebo, în meciul de miercuri cu FC Barcelona, din mansa retur a
Antrenorul olandez Guus Hiddink a declarat, miercuri, ca formatia Chelsea "a fost furata" de arbitrul norvegian Tom Ovrebo, în meciul de miercuri cu FC Barcelona, din mansa retur a semifinalelor Ligii Campionilor.
"Este adevărat că dacă ar fi existat dreptate în fotbal, noi am fi fost în finală. Sunt încă plin de adrenalină. Trebuie să mă calmez. Am făcut un meci foarte bun şi ar fi trebuit să tranşăm rezultatul în favoarea noastră mult mai devreme, pentru a evita toate aceste discuţii despre penalty-iuri. Trebuia să concretizăm măcar două sau trei dintre ocaziile avute. Dar, nu vorbim doar de un penalty. Uneori, eşti dispus să-i acorzi arbitrului credit, dar, în acest meci, putem vorbi de cel puţin trei sau patru situaţii in care trebuia să se acorde penalty...", a spus Hiddink, informează AFP, citată de www.onlinesport.ro























































