FOTBAL: Guardiola înţelege furia jucătorilor de la Chelsea
0Antrenorul echipei FC Barcelona, Josep Gurdiola, a afirmat că nu a văzut fazele incriminate de fotbaliştii de la Chelsea.
Josep Guardiola a spus că echipa sa a încercat să-şi creeze ocazii, dar a fost greu în compania unei echipe puternice ca Chelsea, "Pot înţelege că Chelsea se simte dezamăgită de prestaţia arbitrului. Nu am văzut fazele incriminate. Poate că a existat penalti, nu ştiu. Eu nu am văzut. Ceea ce am văzut, este că noi am încercat să jucăm, să ne creăm ocazii, chiar dacă nu am avut foarte multe. Este dificil să joci în faţa unei echipe ca Chelsea. Pot să le înţeleg dezamăgirea: au avut mingea, dar au pierdut dintr-un gol marcat în finalul meciului", a declarat tehnicianul Barcelonei în ziarul spaniol Marca.























































