Dică: "Steaua va învinge în derby-ul cu Dinamo. Băieţii au ştiut mereu să se unească pentru partidele tari!"
0
Fostul decar al Stelei, Nicolae Dică, este convins că echipa sa de suflet se va impune în derby-ul de luni, contra rivalei de la Dinamo.
"Îmi doresc şi sunt sigur că Steaua va învinge pe Dinamo. Roş-albaştrii întotdeauna au ştiut să se unească în partidele tari, vor face un meci bun împotriva rivalei. Nu au de ce să se teamă de liderul campionatului, cu mai multă şansă am fi putut egala şi noi duminica trecută pe Dinamo.
Puteam să mai joc şi eu acum la Steaua. Au demonstrat-o, zic eu, golurile mele din finalul sezonului şi faptul că începuse să se închege o echipă adevărată. Aveam nevoie de linişte. În plus, observaţi că fotbaliştii cei mai buni în această ediţie de campionat sunt cei trecuţi de 30 de ani. Oricum, acum rămân doar un suporter de la distanţă al acestei echipe", a spus Dică pentru gsp.ro























































