CS Mioveni - MKS Cracovia, scor 0-0, într-un meci amical

0

Echipa CS Mioveni a disputat, duminică, al doilea meci amical din cadrul turneului de pregătire din Antalya, în care a remizat cu formaţia poloneză MKS Cracovia (locul 15 în campionatul intern), scor 0-0, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Dintre jucătorii nou veniţi la Mioveni în această iarnă, doar Adrian Voicu nu a jucat niciun minut, acuzând o accidentare de la precedenta partidă. Nici Andrei Mărgăritescu nu a fost folosit, acesta fiind într-un program de recuperare după ce a pierdut cantonamentul montan.

În prima repriză, antrenorul Marian Pană a folosit următorul unsprezece: Popescu – I. Voicu, Barbu, Olteanu, Crăciun – Coşereanu, Naidin, Ispir, Zuluf – Ionescu, Ayza, după pauză echipa arătând astfel: Cobrea (Coca) – B. Stoica, Iordache, Miulescu, Baicu – Enache, Săndulescu, Năstăsie, Mandea – Nilă, Voiculeţ.

La polonezi a jucat în acest meci şi fostul jucător al Stelei, brazilianul Arthuro.

Acesta este al doilea amical al Mioveniului din Turcia, în primul argeşenii câştigând cu scorul de 2-0 în faţa georgienilor de la Dila Gore.