Petru Mircea, cu ochii în lacrimi: „Se insinuează că eu mi-am ucis soţia“
0Soţul Mădălinei Manole, Petru Mircea a suferit un şoc nervos când a văzut fotografiile cu soţia sa moartă. El a izbucnit în plâns la emisiunea Happy Hour, de la ProTV.
"Am văzut negru în faţa ochilor când, întâmplător, am văzut imaginile pe net. Cui foloseşte că imaginile astea terifiante şi şocante sunt acum văzute de o lume întreagă, o lume care a iubit-o pe Magda, care i-a ascultat piesele", a spus Petru Mircea, cu ochii în lacrimi.
Petru Mircea îl acuză pe ziaristul Christian Levant , de la "Ring", care a publicat iniţial aceste fotografii, că încearcă să-l distrugă. "Am sunat să îl rog să scoată fotografiile. L-am implorat, ca tată, să nu publice acele fotografii. Nu văd ce importanţa au pentru public. Asta înseamnă să fii ziarist de investigaţii? Când am spus că îl desfiinţez pe domnul Levant, mă refeream la calitatea asta de aşa-zis ziarist de investigaţii, nu fizic", a declarat Petru Mircea.