Eva Longoria, o nevastă disperată

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Eva Longoria  şi Tony Parker  s-au căsătorit  în urmă cu trei ani,  la Paris
Eva Longoria şi Tony Parker s-au căsătorit în urmă cu trei ani, la Paris

Actriţa americană a intentat divorţ după un mariaj de trei ani, invocând infidelitatea soţului. Starul din „Neveste disperate“ a găsit sute de mesaje telefonice primite de soţul ei, baschetbalistul francez Tony Parker, de la soţia unui coechipier al acestuia.

Separarea celor două vedete vine după ce în presă au apărut mai multe zvonuri legate de infidelitatea lui Tony Parker (27 de ani) faţă de soţia sa, actriţa Eva Longoria (35 de ani).

Tabloidele americane au scris de mai multe ori, în trecut, despre relaţiile extraconjugale ale lui Parker, susţinând că baschetbalistul echipei San Antonio Spurs şi-ar fi înşelat soţia la scurt timp după căsătoria din 2007, cu modelul francez Alexandra Paressant. La momentul respectiv, cuplul a infirmat zvonurile, iar Parker a demarat un proces în justiţie de 20 de milioane de dolari împotriva site-ului care a publicat ştirea.

Eva visa la o familie

O sursă apropiată cuplului a povestit că Longoria a descoperit în telefonul soţului său sute de mesaje cu caracter personal, care fuseseră trimise de amanta acestuia în decursul unui an. Hotărârea de a se despărţi de Tony Parker nu a fost însă una uşoară. „Eva are inima frântă. Odată ce încrederea se pierde, căsnicia este terminată", a declarat sursa.

O altă sursă citată de presa americană a spus că în momentul în care Longoria şi-a confruntat soţul cu privire la mesajele primite, acesta ar fi recunoscut „caracterul nepotrivit al SMS-urilor". „Eva chiar credea că o să aibă copii cu Tony şi că o să îmbătrânească alături de el", a mai adăugat sursa. Actriţa s-a destănuit şi altor prieteni apropiaţi, spunând că îl bănuieşte pe Parker de încă o infidelitate, cu o femeie cu care acesta coresponda pe reţeaua de socializare Facebook.

În cererea de divorţ, Longoria care a luat după căsătorie numele soţului său, a precizat că doreşte să-şi folosească din nou numele de fată. De asemenea, ea a citat „diferenţe ireconciliabile". „Eva este devastată de infidelitatea soţului ei, îl iubea foarte mult pe Parker, dar încearcă să fie puternică", a adăugat sursa.

Vedeta din serialul de televiziune „Neveste disperate" a mai fost căsătorită cu actorul american Tyler Christopher, din 2002 până în 2004. La sfârşitul lui 2004, actriţa l-a cunoscut pe Tony Parker.

"Un divorţ înseamnă moartea a ceva, iar ca să treci peste, trebuie să jeleşti. Dacă nu treci peste, totul va rămâne nerezolvat. "
Eva Longoria
actriţă

Vedete

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite