Olteanu spune că nu a negociat cu Hrebenciuc

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Preşedintele Camerei, Bogdan Olteanu, a declarat, ieri, că s-a întâlnit, recent, cu liderul deputaţilor PSD, Viorel Hrebenciuc, negând că a negociat cu acesta intrarea social-democraţilor la

Preşedintele Camerei, Bogdan Olteanu, a declarat, ieri, că s-a întâlnit, recent, cu liderul deputaţilor PSD, Viorel Hrebenciuc, negând că a negociat cu acesta intrarea social-democraţilor la guvernare.
"Am discutat despre votarea conducătorilor de instituţii care se află încă în situaţia de interimat şi despre calendarul definitivării acestor poziţii, precum şi despre validarea mandatelor vacante în acest moment la parlament, validare care presupune un vot în plenul parlamentului. Pentru alte subiecte nici nu am mandat şi nici nu cred ar fi oportune sau înţelepte discuţii", a spus Olteanu.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite