Tânără în Terapie Intensivă după ce a adormit la volan

0
Publicat:
Ultima actualizare:
În aceeaşi zonă a avut loc, în ianuarie, un accident soldat cu doi morţi

Andreea M., o tânără de 27 de ani din judeţul Maramureş, a fost tranferată luni, 5 mai, la Spitalul Clinic de Urgenţă din Cluj, după ce în cursul dimineţii a fost victima unui accident grav de circulaţie, cauzat chiar de ea.

Potrivit informaţiilor primite de la reprezentanţii IPJ Sălaj, accidentul a avut loc luni, 5 mai, cu puţin înainte de ora 6.00. Tânăra, Andreea M., de 27 de ani, din Maramureş, conducea un autoturism pe DJ 108 A între localităţile Someş Odorhei şi Jibou şi din cauza oboselii accentuate a adormit la volan, a intrat pe contrasens şi s-a izbit de un cap de pod. În urma accidentului tânăra a fost rănită grav. Pentru scoaterea victimei dintre  fiarele contorsionate ale autoturismului la faţa locului a fost solicitată să intervină Secţia de pompieri Jibou din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Porolissum al judeţului Sălaj. Potrivit lui Lucian Jacodi, purtătorul de cuvânt al ISU Sălaj, pompierii ajunşi la faţa locului au scos dintre fiarele contorsionate victima şi au predat-o unui echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă Sălaj.

Tânăra a fost transportată la Unitatea de Primire a Urgenţelor din cadrul Spitalului Judeţean, unde a fost stabilizată, după care a fost transferată la secţia de Terapie Intensivă din cadrul Spitalului Clinic de Urgenţă Cluj Napoca. Potrivit purtătorului de cuvânt al Spitalului Judeţean, Codruţa Puşcaş, tânăra prezenta multiple traumatisme şi fracturi.

Mai multe pentru tine:
Nu i-a citit niciodată fiicei „Cenușăreasa”, iar acum a interzis complet internetul în casă!
Legenda Grasei de Cotnari: Vița nobilă a Moldovei, un dar de la Matia Corvinul
Mama măsura XS, fiicele cu siluete... lumești. Regina Letizia, superbă, dar îngrijorător de slabă la Premiile Prințesa de Asturia
Câți ani de închisoare riscă Artanu, pentru agresiune sexuală?! Îndemnul avocatei Dalina Terzi pentru victimă: „Fetelor le e rușine, cedează psihic”
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru bogați și personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Ce nu s-a văzut la sfințirea Catedralei! Becali a pupat mătăniile, Băsescu a pupat blondele
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Radu Mazăre, viață de lux în Madagascar. Cum arată resortul fostului primar al Constanței. Bungalow-uri generoase, cu vedere spre Oceanul Indian
Calcule de Război. Este Vladimir Putin un „tigru de hârtie”? Comparație Rusia-NATO, rachetă cu rachetă, tanc cu tanc
Artistul internațional care nu și-a mai văzut de trei ani copilul diagnosticat cu autism, născut din relația cu o româncă. Dezvăluiri uluitoare despre ultima lor întâlnire! „Copilul striga la ușă disperat: Tati, tati!”
Cel mai nou portavion chinez, mai puțin performant decât unul american de 50 de ani