Fără nume, dar cu puncte: Steaua a învins CSMS Iaşi, în primul meci fără emblemă pe echipament

0

Steaua a încheiat meciul cu CSMS Iaşi, disputat duminică, printr-o victorie (1-0). Unicul gol al partidei a venit în prelungirile meciului, consemnând un final de an bun pentru roş-albaştri.

Fundaşul polonez Łukasz Szukała a fost cel care a semnat singura reuşită a partidei, în ultimele minute de joc (90+5'). Ieşenii au rămas în 10 oameni după eliminarea goalkeperului bosniac Branko Grahovac, din pricina cumului de cartonaşe galbene (90+5') şi aceeaşi soartă a avut-o şi Steaua, Andrei Prepeliţă primind direct un „roşu“.

Roş-albaştrii se află pe primul loc în Liga I, cu 14 victorii, un singur egal şi două înfrângeri. De partea cealaltă, CSMS Iaşi este în zona retrogradării, având un bilanţ de două meciu câştigate, şase remize şi nouă partide pierdute.

Campioana României a jucat pentru prima oară fără însemnele clubului Steaua, jucătorii evoluând cu echipamentele acoperite acolo unde se regăsea altădată emblema roş-albastră.

Gaze lacrimogene şi bătaie pentru suporterii stelişti care au făcut deplasarea la Craiova, în Cupa României

LIGA I Rezultatele din etapa a XVI-a şi situaţia completă din primul eşalon românesc