Reghecampf „tremură“ la arabi: victorie la limită în turul unei „duble“ de care depinde viitorul său la Al-Hilal

0

Fostul antrenor al Stelei a debutat, marţi seara, în Liga Campionilor Asiei, competiţie pe care a declarat că vrea să o câştige.

După două victorii în campionatul saudit, 3-1 cu Al-Shoalah şi 4-1 cu Al-Orubah, echipe de calibrul Chiajnei şi a Botoşaniului în Liga I, Reghecampf a disputat primul test serios la Al-Hilal. În turul din sferturile Ligii Campionilor Asiei, elevii tehnicianului român au întâlnit Al-Sadd (Qatar), formaţie unde a evoluat celebrul Raul până în sezonul trecut.

Chiar dacă a evoluat în faţa propriilor suporteri, la Riad, şi a fost marea favorită înainte de meci, Al-Hilal s-a impus la limită, scor 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Salman Al-Faraj, în minutul 71. La Al-Hilal, Pintilii a fost integralist.

Returul dintre Al-Sadd şi Al-Hilal se va disputa, la Doha, la 26 august.