Rapid, învinsă de FC Braşov pe teren propriu, chiar în ultimele minute de joc

0

Rapid a pierdut meciul cu FC Braşov în ultimele minute, în partida disputată vineri, pe teren propriu şi încheiată cu scorul de 0-1.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică, după ce Ioan Mera a luat al doilea cartonaş galben, în decurs de 22 de minute (28'). Nici braşovenii nu s-au lăsat mai prejos, rămânând în 10 oameni, după ce Ricardo Machado a luat două cartonaşe galbene, în doar patru minute (59', 63'). Unicul gol al partidei a purtat semnătura lui Adnan Aganovici (84'), care a înscris chiar din faţa porţii.

Rapid ocupă a 15-a poziţie, a doua retrogradabilă, la două puncte distanţă de prima echipă care-şi asigură rămânerea în Liga I, având un bilanţ de două meciuri câştigate, trei egaluri şi şase partide pierdute, iar etapa următoare va întâlni FC Botoşani, în deplasare. De cealaltă parte, FC Braşov se află pe locul opt, cu patru victorii, patru remize şi trei înfrângeri, următorul adversar fiind CSU Craiova, acasă.

Echipele de start:

Rapid: Drăghia - Tînc, Al. Iacob, Mera, Mendy - Săndulescu, Al. Dan - Al. Coman, M. Martin, L. Buş - A. Ciolacu.

FC Braşov: Fl. Iacob - Străuţ, Leko, R. Machado, Serginho - M. Constantinescu, C. Munteanu, Diogo Santos, Grigorie, Aganovici - C. Ţîră.