Pandurii - Petrolul 1-1. "Lupii" lui Răzvan au căzut de pe podiumul Ligii I

0

Pandurii şi Petrolul au remizat în ultimul meci al etapei a 7-a, pe terenul gorjenilor, scor 1-1, prin golurile marcate de Roman şi De Lucas.

Petrolul, fără cinci titulari obişnuiţi, Pecanha, Geraldo, Hoban, Teixeira şi Albin, s-a văzut conduă pe tabelă încă din minutul 3, când Mihai Roman a înscris din apropiere, după o respingere în faţă a lui Cobrea. "Lupii" au egalat în finalul primei reprize, prin spaniolul Pablo De Lucas, care a punctat cu un şut pe jos din marginea careului.

În repriza secundă, ambele echipe puteau câştiga toate cele trei puncte, dar Gerson şi Matulevicius au ratat ocazii mari. Petrolul rămâne pe locul patru în clasament cu 14 puncte, după Steaua (18 pct), CFR Cluj (16 pct) şi Astra (15 pct), în vreme ce Pandurii a urcat pe locul 13, cu şapte puncte.