Gaz Metan Mediaş a remizat cu FC Botoşani, pe teren propriu

0
Gaz Metan Mediaş vs. FC Botoşani FOTO digisport.ro

Gaz Metan Mediaş a încheiat meciul cu FC Botoşani, disputat sâmbătă, pe teren propriu şi încheiat cu 1-1, în etapa cu numărul XVIII.

Gazdele au dominat startul partidei şi au înscris prin Alexandru Curtean, în minutul 33. Replica moldovenilor a venit după pauză, când Atilla Hadnagy a egalat (73').
Gaz Metan Mediaş se află pe locul nouă în Liga I, având un bilanţ de patru victorii, şapte remize şi şapte înfrângeri. De cealaltă parte, FC Botoşani se află pe a şaptea poziţie, cu opt meciuri câştigate, patru egaluri şi şase partide pierdute.

Echipe de start

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - R. Zaharia, Abrudan, Muth, Velazquez - Todea, Cristea - Tahar, C. Petre, Curtean - D. Roman.

FC Botoşani: Curileac - Patache, Ngadeu, Tincu, Acsinte - N. Roşu, Roussel - Martinus, Vaşvari, Fulop - Batin.