După Messi, dezastrul! Alţi şase jucători din naţionala Argentinei vor să se retragă după eşecul de la Copa America

0

Argentina a ratat din nou şansa de a câştiga Copa America, fiind învinsă în finală de Chile, după executarea loviturilor de la 11 metri.

Dezastrul a fost declanşat chiar de Messi, care a şutat mult peste poartă la prima lovitură de pedeapsă pe care a avut-o echipa sa. La finalul celor 120 de minute de timp regulamentar plus prelungiri, scorul a fost egal 0-0, iar după penaltyuri Chile a învins cu 4-2. "Pentru mine, naţionala e un capitol închis!", a declarat Messi la final, comunicând decizia de a se retrage de la prima reprezentativă, la numai 29 de ani. Nu este însă singurul care de gând să facă asta, după el alţi şase jucători importanţi din naţionala "pumelor" intenţionând să facă acelaşi lucru. Este vorba despre Aguero, Mascherano, Higuain, Biglia, Lavezzi şi Di Maria.