CSU Craiova a debutat în Liga I printr-o remiză cu Pandurii Târgu-Jiu (1-1)

0

CSU Craiova a obţinut o remiză în meciul disputat vineri, pe teren propriu, cu cei de la Pandurii Târgu-Jiu şi încheiat 1-1.

Prima repriză s-a scurs fără goluri şi oaspeţii au „spart gheaţa“ în cea de-a doua parte a jocului, când Gezim Shalaj a reluat de la colţul lung (73') şi a marcat pentru 1-0.

Egalarea nu s-a lăsat mult aşteptată, iar 13 minute mai târziu Costin Curelea a centrat cu capul, la colţul scurt.

Partide de revenire a Craiovei în primul eşalon românesc, după o absenţă de mai bine de trei ani, a fost urmărită pe stadion de aproximativ 13.000 de oameni.

Echipe

CS Universitatea Craiova: Brac - Achim, C. Frăsinescu, Kay, Vătăjelu - Mateiu, Madson - Băluţă, Ferfelea, Bancu - Curelea.

Pandurii Târgu-Jiu: R. Stanca - Unguruşan, Paraskevas, Erico da Sila, Momcilovic - P. Anton, Elton Da Silva, D. Nistor - C. Iorga, Răduţ, M. Roman.