CFR Cluj - Universitatea Cluj, scor 0-0, în prima manşă a semifinalelor Cupei României. "Şepcile" au ratat un penalty

0
Calcan (stânga), în duel cu Deac FOTO Mediafax

CFR Cluj a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, miercuri, pe teren propriu, în compania Universităţii Cluj, în prima manşă a semifinalelor Cupei României, în care echipa lui Eugen Trică a evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 8.

În minutul 8, Cornel Ene de la CFR Cluj a fost eliminat pentru un fault asupra lui Lemnaru. Arbitrul Robert Dumitru a acordat lovitură de la 11 metri pentru Universitatea Cluj, executată de Lemnaru, însă apărată de Mincă.

CFR Cluj: Mincă - Jakolis, Larie, Ene, Lopes - Muniru - Deac, Chanturia (Păun '83), Carp - Tade, Jazvic. Antrenor: Eugen Trică

Universitatea Cluj: Veselovsky - Jovanovici, Skvorc, Neag, Ciupe - Raul Costin, Ceppelini, Kovacs - Viveiros (Calcan '69), Morar (Gravenberch '73), Lemnaru (Castillion '62). Antrenor: Adrian Falub

Cartonaşe galbene: Chanturia '49, Lopes '57, Larie '87 / Raul Costin '35, Kovacs '68

Meciul a fost arbitrat de Robert Dumitru, ajutat de asistenţii Vladimir Urzică şi George Neacşu, de asistenţii suplimentari Cristian Balaj şi Ovidiu Haţegan, arbitru de rezervă fiind desemnat Imre Bucsi.

În cealaltă semifinală se întâlnesc, joi, de la ora 21.30, Petrolul Ploieşti şi Steaua.

Partidele retur sunt programate la 1 şi 2 aprilie.