Astra Giurgiu a învins Concordia, în meciul de deschidere al Ligii I. Fatai - gol cu călcâiul, Budescu - gol din corner

0
Constantin Budescu, marcatorul unui gol în primul meci al Ligii I FOTO digisport.ro

Astra Giurgiu a câştigat primul meci din actualul sezon de Liga I, disputat vineri, în deplasare, împotriva celor de la Concordia Chiajna şi încheiat cu 2-0 în favoarea oaspeţilor.

Deţinătoarea Cupei şi Supercupei României a marcat startul de sezon cu o victorie în faţa Concordiei Chiajna.

Kehinde Fatai a deschis scorul printr-o lovitură cu călcâiul (11'), iar două minute mai târziu, Constantin Budescu a înscris direct din corner, închizând tabela încă din prima repriză.

Giurgiuvenii au câştigat primele trei puncte ale acestui sezon, iar următorul meci îl vor disputa pe teren propriu, împotriva celor de la FC Braşov.

Echipe

Concordia Chiajna: Râmniceanu - Maftei, Reljici, Dulgherov, Serediuc - Al. Stan, N. Roşu (Welington '21) - Olberdam, Timov ( Boldrin '69), Băjenaru - D. Florea (Dina '65). Antrenor: Marius Şumudică.

Astra Giurgiu: S. Lung - Pliatsikas, Găman, Oros (Ben Youssef '67), Morais - Enache, Laban, Yahaya, William - Budescu (Takayuki '79) - Fatai (Alibec '70). Antrenor: Daniel Isăilă.

Ştiri pe aceeaşi temă:

Programul complet al Ligii I, ediţia 2014/2015. Meciul Steaua-Rapid, programat chiar în etapa de debut