Elena Udrea: „Există riscul ca PDL să ajungă la remorca PNL”

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Elena Udrea, în studioul Adevărul Live FOTO Adevărul/Marian Iliescu
Elena Udrea, în studioul Adevărul Live FOTO Adevărul/Marian Iliescu

În cazul în care USL se va rupe iar PNL va intra în opoziţie, PDL riscă să ajungă la remorca partidului lui Crin Antonescu, dacă nu va face o schimbare în interior. Aceasta este părerea Elenei Udrea, candidat la presedinţia PDL,  care a acordat astăzi (joi, n.r.) un interviu ziarului „Adevărul”.

„Riscul este ca în lipsa unei schimbări în PDL, în lipsa acceptării, a aprobării de către partid a unui nou proiect, în lipsa unui nou drum pe care deja să pornească partidul acum, dacă PNL intră în opoziţie, el să fie şi principalul partid de dreapta, şi principalul partid de opoziţie”, a spus Elena Udrea.

Elena Udrea vorbeşte despre greşelile lui Vasile Blaga, despre viitorul generaţiei de politicieni lansată de Traian Băsescu în politică, despre o eventuală colaborare cu Victor Ponta şi Crin Antonescu, despre distanţarea de actualul şef al statului. Politiciana PDL dezvăluie şi culisele căderii guvernului Mihai Răzvan Ungureanu.

Interviul acordat de Elena Udrea şi realizat de Ioana Lupea, analist comentator, şi de Dan Marinescu, redactor-şef „Adevărul”, va apărea mâine (vineri, n.r.) pe adevarul.ro şi în ediţia de print a ziarului.

Politică

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite