Turnu Severin: Un bărbat și-a înjunghiat soția pentru că a refuzat să-i aprindă o țigare

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Daniela Telteu a ajuns pe patul de spital înjunghiată de soț
Daniela Telteu a ajuns pe patul de spital înjunghiată de soț

O femeie din Severin a fost înjunghiată în spate cu un cuțit de soțul său în urma unui scandal.

Polițiștii au fost chemați la fața locului de către bărbat, care le-a spus oamenilor legii că soția sa a suferit un accident casnic. Pe patul Spitalului de Urgențe din Drobeta Turnu Severin, Daniela Teleu (43 de ani) povestește că soțul său, Dorel, i-a înfipt cuțitul în spate pentru că a refuzat să-i aprindă o țigare. Nu e prima dată când soțul violent îi aplică un astfel de tratament, pe gâtul femeii putându-se vedea și alte cicatrice produse de cuțit. Cu toate acestea a continuat să rămână lângă el și nici acum, când a scăpat cu viață ca prin minune, nu se gândește la divorț. “În ziua de 4 ianuarie, ora 22.16,  ofiţerul de serviciu de la Poliţia municipiului Drobeta Turnu Severin a fost sesizat cu privire la faptul că pe strada Veterani, o femeie a suferit un accident casnic. La faţa locului s-a deplasat echipa operativă, care cu ocazia cercetărilor efectuate, a stabilit faptul că pe fondul consumului de alcool, în urma unui conflict spontan, T. Dorel, de 45 ani a lovit-o cu cuţitul în spate pe T. Daniela, de 43 ani, provocându-i leziuni care au necesitat internarea acesteia”, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Mehedinți, inspectorul Nicolae Lohon. În cauză, s-au întocmit acte premergătoare pentru săvârşirea infracţiunii de lovire sau alte violenţe, iar cercetările continuă cu autorul în stare de libertate, în vederea stabilirii împrejurărilor comiterii faptei.


Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite