Târgul de Crăciun se va închide două zile din respect pentru victimele Revoluţiei
0
Târgul de Crăciun va lua o pauză de două zile
Comercianţii prezenţi în Piaţa Victoriei în cadrul Târgului de Crăciun îşi vor închide căsuţele timp de două zile, în memoria persoanelor care şi-au sacrificat viaţa în timpul evenimentelor din decembrie 1989.
Ziua de 17 decembrie este zi de doliu pentru Timişoara, în memoria celor care şi-au jertfit viaţa în timpul revoluţiei din 1989. Din această cauză, Primăria Municipiului Timişoara a hotărât să oprească activitatea comercianţilor participanţi la Târgul de Crăciun din Piaţa Victoriei, ca o dovadă de respect. Târgul va fi închis şi în data de 18 decembrie, când va avea loc un spectacol dedicat eroilor Revoluţiei.
Lucrurile vor reintra însă în normal începând cu data de 19 decembrie, când căsuţele vor fi din nou deschise.























































