Suceava: Cetatea Suceava învinsă de Gloria Buzău
0
Cetatea Suceava a suferit astăzi prima înfrângere din cadrul Ligii secunde la fotbal.
Pentru a fi siguri că la sfârşitul meciului cele trei puncte le vor aparţine, fotbaliştii suceveni au început jocul în forţă irosind câteva ocazii bune de a marca.
Pe parcursul meciului însă, fiind afectaţi de căldură, sucevenii au încetinit astfel încât, la pauză, meciul s-a terminat 0 – 0.
Cu forţe proaspete fotbaliştii suceveni s-au aruncat în atacat însă cei care au înscris au fost buzoieni în minutul 51 prin Diaz.
Acesta a ajuns până în apropierea careului de unde l-a învins pe portarul sucevean printr-un şut la firul ierbii.
Deşi s-au chinuit să egaleze, în cele din urmă sucevenii s-au declarat invinşi, tabela de marcaj arătând Cetatea Suceava – Gloria Buzău 0 – 1.
În urma înfrângerii Cetatea Suceava a coborât trei locuri situându-se pe locul 12.
*Gloria Buzău a fost penalizată cu opt puncte























































