Ceasuri care costă cât un apartament; luxul a defilat la festivalul brandurilor celebre din Mamaia
0Spre deosebire de ediția trecută, s-a redus numărul exponatelor de lux și exclusiviste prezentate în cadrul Fashiontv Summer Festival de la Mamaia. Însă, am avut prilejul să vedem diamante pe accesorii deosebite, dar și mașini de ultimul tip.
Constanța: Mănuși de box bătute cu 7.500 de cristale Swarovski
Haute couture: tocuri înalte de 37 cm, pe scena de la Mamaia
Luxury Day a început chiar în fața Hotelului Rex din Mamaia, unde au fost expuse autoturisme elegante și de performanță. „Este vorba despre ultimul tip de Jaguar lansat în România, dar și o barcă - cel mai nou model de la Black Sea Boats“, a declarat Sabina Dilvaru, PR FashionTV România. Expoziția a atras privirile sutelor de turiști care s-au perindat în aceste zile prin fața hotelului și care s-au înghesuit să facă fotografii.

În incinta hotelului, a fost amenajată o mini-expoziție oferită de Belgravo cu rochii exclusiviste, de colecție, semnate Versace și Dolce&Gabbana.
Însă, atracția a fost prezentarea de pe scena festivalului oferită în cadrul paradelor de modă. Ceasuri exclusiviste Richard Mille, Roger Dubuis, Audemars Piquet, Frank Muller, Jaeger LeCoultre și bijuterii Cartier și Corum au fost purtate pe podium de manechine bine păzite din toate părțile.

Bijuteriile sunt cu diamante, lucrate fin și cu acuratețe, după cum spun specialiștii, iar modelele se impun prin originalitate. Cea mai ieftină bijuterie prezentată la Mamaia a fost de 5.000 de euro, însă ceasurile au dovedit că sunt cu adevărat exclusiviste - până la 150.000 de euro.
LITORAL
2010 - Citiți aici cele mai noi știri de pe litoral