Lucrări de reparaţii la imobilele de stat
0Lucrările la imobilele aflate în administrarea Primăriei Capitalei, prin Administraţia Fondului Imobiliar (AFI), vor putea începe la sfârşitul acestei luni. Operaţiunea este aşteptată de
Lucrările la imobilele aflate în administrarea Primăriei Capitalei, prin Administraţia Fondului Imobiliar (AFI), vor putea începe la sfârşitul acestei luni. Operaţiunea este aşteptată de chiriaşii AFI pentru că, timp de un an, locuinţele lor nu au mai fost reparate din cauza unor proceduri tehnice care trebuiau îndeplinite de conducerea acestei instituţii. Curtea de Conturi a obligat AFI să organizeze o licitaţie pentru desemnarea firmelor ce pot executa lucrările de reparaţii la nivelul imobilelor. Până anul trecut, municipalitatea lucra în astfel de situaţii cu fostele societăţi ICRAL, prin contracte directe.























































