Dosare penale pentru lovire sau alte violenţe

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Poliţiştii din cadrul Secţiei 3 de Poliţie Rurală Surdila Găiseanca au fost sesizaţi, prin apelul de urgenţă 112, de Z.V. (51 de ani), din satul Batogu, comuna Cireşu, despre faptul că, în aceeaşi zi, în jurul orelor 7.00 , soţul ei, Z.P. (54 de ani), în timp ce se deplasa pe strada Teilor, a fost ameninţat cu acte de violenţă şi lovit cu un baţ în zona spatelui de vecinul lor, T.P. (26 de ani).

Poliţiştii au demerat cercetările şi au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunilor de ameninţare şi lovire sau alte violenţe.
Cercetările continuă pentru clarificarea situaţiei de fapt.
Tot ieri, la orele 15.00, la sediul Secţiei 5 de Poliţie Rurală Viziru s-a prezentat C.N. (18 ani), din comuna Viziru, care a sesizat că, la data de 16.06.2012, în jurul orelor 19.00, localnica M.M. (67 de ani), a agresat-o cu un obiect contondent, provocându-i leziuni care au necesitat pentru vindecare 2-3 zile de îngrijiri medicale, conform certificatului medico-legal.
Poliţiştii au desfăşurat cercetări şi au întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de lovire sau alte violenţe.

Brăila

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite