Update: Tinerii liberali au găsit "flota"
0Membrii Organizaţiei Tineretului Naţional Liberal (TNL) Sector 2 au "descoperit" în Parcul Tineretului din Capitală flota ce se presupune că a fost vândută în perioada mandatului lui
Membrii Organizaţiei Tineretului Naţional Liberal (TNL)
Sector 2 au "descoperit" în Parcul Tineretului din Capitală flota ce se
presupune că a fost vândută în perioada mandatului lui Traian Băsescu la Ministerul
Transporturilor.
Tinerii liberali au lansat în fântânile arteziene din parc 148 de bărcuţe de
jucărie, numărul de nave care ar fi fost vândut de Traian Băsescu. Toate bărcuţele
aveau scris numele unei nave a flotei dispărute.
"Am ţinut să demonstrăm tuturor cetăţenilor că e vorba de adevărata ţeapă pe
care Traian Băsescu a dat-o tuturor românilor", a afirmat preşedintele TNL
Sector 2, Florin Melciu, aluzie la faptul că în parc, Tineretul PD montase 322
de ţepe.
Un membru al PNL Sector 2, Orlando Ivan, l-a imitat chiar pe Traian Băsescu.
'Uitaţi-vă bine! Aici este flota!', a susţinut personajul Traian Băsescu, în
interpretarea lui Orlando Ivan, având în braţe o bărcuţă de jucărie.
Demersul liberalilor nu a rămas fără reacţii din partea celor aflaţi în zona
parcului. Simpatizanţii lui Traian Băsescu le-au strigat liberalilor că "sunt
trădători şi se gândesc doar la interesul lui Tăriceanu, nu şi la al ţării".
Simpatizanţii liberalilor, în schimb, au replicat că "vă uitaţi la Băsescu ca
la Ceauşescu".
La scurt timp după lansarea la apă a "flotei de jucărie", un cetăţean a venit
cu un sac de plastic pentru a aduna bărcuţele, dar a fost oprit la timp de
paznicii parcului. Tinerii liberali au declarat că se aşteaptă oricum ca
bărcuţele de jucărie să dispară, aşa cum a dispărut şi flota comercială a
României.























































