Un velier, gata să se scufunde în Marea Neagră

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un velier care concura într-o competiţie pe Marea Neagră a fost la un pas să se scufunde, ieri, cele cinci persoane aflate la bord fiind salvate de un echipaj al Poliţiei de Frontieră şi aduse

Un velier care concura într-o competiţie pe Marea Neagră a fost la un pas să se scufunde, ieri, cele cinci persoane aflate la bord fiind salvate de un echipaj al Poliţiei de Frontieră şi aduse la ţărm. Velierul "Corsarul" a luat apă după ce din cauza vântului puternic pânzele nu au mai putut fi controlate, iar motorul nu a pornit. Poliţiştii de frontieră constănţeni spun că vasul venea dinspre Portul Tomis, iar în dreptul Portului Midia, din cauza vântului puternic s-a fost înclinat şi a luat apă.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite