Un pasager beat a sarit la bataie intr-un avion plin cu politisti
0Un pasager urcat in avion intr-o avansata stare de ebrietate a avut neinspiratia de a sari sa bata cativa calatori, in conditiile in care la bord se afla echipa de rugby a politiei britanice,
Un pasager urcat in avion intr-o avansata stare de ebrietate a avut neinspiratia de a sari sa bata cativa calatori, in conditiile in care la bord se afla echipa de rugby a politiei britanice, relateaza BBC News online. Echipajul avionului - apartinand companiei Singapore Airlines si care se indrepta spre Noua Zeelanda - a facut apel la politisti pentru a-l linisti pe agresor. Echipa de rugby a politiei britanice se deplasa spre Christchurch, in vederea unui meci cu omologii lor neo-zeelandezi. "Nici ca si-ar fi putut gasi un avion mai nepotrivit pentru un asemenea comportament", a declarat David Jenkins, unul din membrii echipei. "Desi nu parea a fi ceva de capul lui, a fost nevoie de trei ofiteri pentru a-l linisti", a adaugat antrenorul politistilor. Pilotul cursei spre Noua Zeelanda s-a gandit initial sa aterizeze de urgenta pe un aeroport din Australia, pentru a-l debarca pe betiv, dar a decis sa isi continue drumul dupa ce barbatul a fost calmat. Pasagerul turmentat a fost intampinat, la aterizare, de politia locala. Impotriva lui nu a fost adusa nici o acuzatie, intrucat pilotul a considerat ca politistii britanici au facut fata cu succes situatiei.























































