Un detinut din Iasi se plange de stres
0Un detinut din Penitenciarul de Maxima Siguranta Iasi se plange magistratilor de faptul ca nu mai poate face fata stresului la care este supus zilnic. Marcel Afrasinei, in varsta de 32 de ani,
Un detinut din Penitenciarul de Maxima Siguranta Iasi se plange magistratilor de faptul ca nu mai poate face fata stresului la care este supus zilnic. Marcel Afrasinei, in varsta de 32 de ani, condamnat la inceput anului trecut la 10 ani de inchisoare pentru savarsirea infractiunilor de proxenetism, trafic de persoane, asociere in vederea savarsirii de infractiuni si trafic de minori, a declarat: "Sunt supus presiunilor si stresului. Eu sufar de diabet si din cauza stresului am ajuns sa fac cate patru injectii de insulina, in loc de doua. Am reclamat conducerea penitenciarului la Directia Penitenciarelor ca ma supun la stres. O perioada m-au lasat in pace, insa presiunile au inceput din nou", se destainuie Afrasinei. Avand in vedere cele expuse de detinut in plangerea sa, instanta Judecatoriei a dispus trimiterea dosarului la Parchetul de pe langa Tribunalul Iasi, pentru a se efectua cercetari.























































