Un bucurestean, gasit injunghiat in casa

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Banuita este sotia sa

Un bucurestean a fost gasit mort, joi dupa-amiaza, intr-o casa din cartierul Dorobanti, injunghiat in clavicula, politistii banuind ca el a fost ucis de sotia lui, in urma unui scandal conjugal. Alexandru Cana a fost gasit intr-un imobil de pe strada Pitarul Hristache, crima fiind comisa in jurul orei 14. Cadavrul barbatului a fost ridicat in jurul orei 16, de catre medicii legisti. Vecinii spun ca victima locuia impreuna cu sotia sa. "Erau oameni linistiti, anonimi, nu au iesit, niciodata, cu nimic in evidenta", sustin vecinii, adaugand ca, totusi, barbatul mai obisnuia sa bea. Seful Serviciului Omoruri din cadrul Politiei Capitalei, Dan Antonescu, a declarat ca, in urma primelor cercetari efectuate la fata locului, echipa de criminalisti a descoperit destule elemente care sa conduca la ideea ca sotia lui Alexandru Cana, Aurica (in varsta de 45 de ani), si-ar fi injunghiat sotul. "Din primele cercetari rezulta ca avem de-a face cu un conflict casnic. Prima varianta este ca sotia si-a injunghiat sotul. Locuiau singuri, nu exista martori", a declarat Antonescu. El a precizat ca Aurica Cana a fost dusa deja la Politie, pentru audieri. Surse din cadrul echipei medico-legale afirma ca barbatul a fost injunghiat o singura data, in zona claviculei. Cauza exacta a mortii va fi stabilita insa dupa necropsie.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite