Trei persoane grav ranite, in urma unui accident rutier in Constanta

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Trei persoane au ajuns in stare grava la Spitalul de Urgenta Constanta, in urma unui accident de circulatie petrecut, duminica seara, pe DN 2A, in apropierea localitatii constantene Nicolae Balcescu.

Trei persoane au ajuns in stare grava la Spitalul de Urgenta Constanta, in urma unui accident de circulatie petrecut, duminica seara, pe DN 2A, in apropierea localitatii constantene Nicolae Balcescu. Purtatorul de cuvant al Serviciului Politiei Rutiere Constanta, inspectorul principal Marian Tudose, a declarat ca Maricel Scutariu, de 43 de ani, din comuna Nicolae Balcescu, aflat in stare avansata de ebrietate, a fost lovit violent de un BMW, condus cu viteza de Cosmin Miron (24 ani), din Mangalia. Pentru a evita impactul cu pietonul, care intentiona sa traverseze strada neregulamentar, soferul a incercat sa redirectioneze masina, dar a pierdut controlul si a lovit un stalp de sustinere a retelei de energie electrica, pe care l-a rupt. Masina a lovit apoi un sant de beton, dupa care a fost proiectata in gardul unei gospodarii, revenind din nou pe carosabil. In zona a fost chemata si autospeciala de descarcerare de la Brigada de Pompieri Dobrogea, pentru a-l scoate pe Mihai Moise, de 50 de ani, din Constanta, blocat in autoturismul BMW. In urma impactului, soferul, pasagerul din dreapta sa si pietonul au fost transportati in stare grava la spital. Cazul a fost preluat de politistii de la Circulatie, care au deschis o ancheta. Soferul a fost supus si unui test pentru stabilirea alcoolemiei. Daca va fi gasit vinovat, el risca pana la trei ani de inchisoare pentru vatamare corporala si nerespectarea vitezei pe drumurile publice.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite