Trei cetăţeni de onoare ai Capitalei
0Consilierii municipali au acordat ieri distincţia de "Cetăţean de Onoare al Municipiului Bucureşti" celor trei foşti deţinuţi politici de la Tiraspol, Tudor Popa, Andrei Ivanţoc şi
Consilierii municipali au acordat ieri distincţia de "Cetăţean de Onoare al Municipiului Bucureşti" celor trei foşti deţinuţi politici de la Tiraspol, Tudor Popa, Andrei Ivanţoc şi Alexandru Leşco. Decizia a fost luată în cadrul întâlnirii de acum două săptămâni dintre Adriean Videanu şi noul primar al Chişinăului, Dorin Chirtoacă.























































