Traian Băsescu a dispus repatrierea de urgenţă a 31 de români din Fâşia Gaza

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

31 de români au cerut repatrierea din Fâşia Gaza, iar preşedintele Traian Băsescu a dat dispoziţie Ambasadei României la Tel Aviv şi instituţiilor abilitate să ia măsuri urgente pentru

31 de români au cerut repatrierea din Fâşia Gaza, iar preşedintele Traian Băsescu a dat dispoziţie Ambasadei României la Tel Aviv şi instituţiilor abilitate să ia măsuri urgente pentru aducerea acestora în ţară.

Potrivit unor surse diplomatice, cei mai mulţi dintre români nu au bani, nu au acte şi nu figurează în evidenţele Poliţiei de frontieră israeliene cum că ar fi intrat pe teritoriul acestui stat pentru a ajunge în Fâşia Gaza.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite