Suporterii scandalagii nu vor mai intra pe stadioane
0Persoanele cunoscute ca turbulente ori care se afla sub influenta bauturilor alcoolice nu vor mai avea acces pe stadioane la disputarea partidelor de fotbal. Masura a fost luata de Jandarmeria Romana
Persoanele cunoscute ca turbulente ori care se afla sub influenta bauturilor alcoolice nu vor mai avea acces pe stadioane la disputarea partidelor de fotbal. Masura a fost luata de Jandarmeria Romana de comun acord cu cluburile de fotbal din Capitala (Rapid, Steaua si Dinamo), precum si cu reprezentantii Ligii Profesioniste de Fotbal si Politie, a declarat ieri colonelul Daniel Georgescu, comandantul Directiei Generale de Jandarmi a Municipiului Bucuresti. Colonelul Georgescu a precizat ca, in urma discutiilor purtate cu reprezentantii cluburilor, acestia s-au angajat sa amenajeze in incinta stadioanelor camere video.























































