Staţie de tratare a deşeurilor
În oraşul Drăgăşani, judeţul Vâlcea, va fi pusă în funcţiune prima staţie de pretratare a deşeurilor menajere a oraşului, iar investiţia făcută se ridică la 2.709.712 lei, informează
În oraşul Drăgăşani, judeţul Vâlcea, va fi pusă în funcţiune prima staţie de pretratare a deşeurilor menajere a oraşului, iar investiţia făcută se ridică la 2.709.712 lei, informează NewsIn.
„Fondurile necesare investiţiei au fost asigurate din fonduri PHARE, iar în luna martie, staţia de pretratare a deşeurilor menajere colectate în Drăgăşani urmează să fie pusă în funcţiune. Staţia va avea o capacitate de 2.200 tone deşeuri prelucrate pe an“, a declarat, tot pentru NewsIn, directorul Direcţiei Administraţie Publică Locală, Maria Drăghici.
Costurile necesare întreţinerii staţiei după ce va fi pusă în funcţiune vor fi suportate de primărie, a mai spus Maria Drăghici.
Compania care efectuează lucrările este Vicexpert din Râmnicu Vâlcea. Contractul a fost atribuit în urma unei licitaţii deschise, organizată anul trecut de primăria din Drăgăşani.





















































