Orban: Moţiunea PSD are raţiuni care ţin de dispute interne

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Vicepreşedintele PNL Ludovic Orban a declarat, astăzi, la Şcoala politică a TNL că moţiunea de cenzură a PSD are la bază raţiuni care ţin de dispute interne în formaţiunea

Vicepreşedintele PNL Ludovic Orban a declarat, astăzi, la Şcoala politică a TNL că moţiunea de cenzură a PSD are la bază raţiuni care ţin de dispute interne în formaţiunea social-democrată şi a exclus un eventual protocol între liberali şi PSD.

"După părerea mea, moţiunea de cenzură a PSD este inoportună, ea are la bază raţiuni de dispute interne în PSD şi indiferent de rezultatul moţiunii PNL va rămâne de dreapta", a spus Orban.

Întrebat despre posibilitatea ca PNL şi PSD să semneze un protocol de colaborare pe şase ani, aşa cum a susţinut liderul grupului PSD în Camera Deputaţilor, Viore Hrebenciuc, Orban a spus: "între PNL şi PSD este o diferenţă ca de la cer la pământ".

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite