Orban: Moţiunea PSD are raţiuni care ţin de dispute interne
0Vicepreşedintele PNL Ludovic Orban a declarat, astăzi, la Şcoala politică a TNL că moţiunea de cenzură a PSD are la bază raţiuni care ţin de dispute interne în formaţiunea
Vicepreşedintele PNL Ludovic Orban a declarat, astăzi, la Şcoala politică a TNL că moţiunea de cenzură a PSD are la bază raţiuni care ţin de dispute interne în formaţiunea social-democrată şi a exclus un eventual protocol între liberali şi PSD.
"După părerea mea, moţiunea de cenzură a PSD este inoportună, ea are la bază raţiuni de dispute interne în PSD şi indiferent de rezultatul moţiunii PNL va rămâne de dreapta", a spus Orban.
Întrebat despre posibilitatea ca PNL şi PSD să semneze un protocol de colaborare pe şase ani, aşa cum a susţinut liderul grupului PSD în Camera Deputaţilor, Viore Hrebenciuc, Orban a spus: "între PNL şi PSD este o diferenţă ca de la cer la pământ".























































