Nastase discuta la telefon cu ministrul de Interne francez

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Dupa ce problema cersetorilor tigani din Romania a revenit pe prima pagina a ziarelor pariziene, premierul Adrian Nastase a discutat ieri la telefon cu Nicolas Sarkozy, ministrul de Interne al

Dupa ce problema cersetorilor tigani din Romania a revenit pe prima pagina a ziarelor pariziene, premierul Adrian Nastase a discutat ieri la telefon cu Nicolas Sarkozy, ministrul de Interne al Frantei, despre situatia cetatenilor romani care comit infractiuni pe teritoriul francez. Potrivit unui comunicat al Guvernului, premierul roman "si-a reiterat disponibilitatea pentru clarificarea tuturor aspectelor procedurale care urmeaza a fi solutionate prin dialogul direct dintre Romania si Franta". De altfel, Ioan Rus, ministrul roman de Interne, va pleca pana la sfarsitul lunii in Franta, dupa care omologul sau va sosi la Bucuresti in a doua jumatate a lunii august.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite