Metroul spre Otopeni nu mai iese la suprafaţă
0Proiectul pentru magistrala de metrou Piaţa Victoriei-Otopeni a fost modificat, a anunţat ministrul transporturilor, Radu Berceanu. Acesta a precizat că, în urma discuţiilor purtate cu
Proiectul pentru magistrala de metrou Piaţa Victoriei-Otopeni a fost modificat, a anunţat ministrul transporturilor, Radu Berceanu. Acesta a precizat că, în urma discuţiilor purtate cu primarul general Adriean Videanu s-a decis că cea mai bună soluţie tehnică pentru construcţia magistralei este renunţarea la ieşirea la suprafaţă. La baza acestei modificări stă faptul că autorităţile au întâmpinat probleme în găsirea terenului necesar pentru amenajarea ieşirii la suprafaţă a trenurilor.























































