Îngerelul ministerial, pe portativ
0"Fiecare om are îngerelul lui. Fiecare profesor are îngeraşul lui de păzire. Învăţământul nu are îngeraşi pentru fiecare om din învăţământ. Noi nu putem avea poliţişti în spatele
"Fiecare om are îngerelul lui. Fiecare profesor are îngeraşul lui de păzire. Învăţământul nu are îngeraşi pentru fiecare om din învăţământ. Noi nu putem avea poliţişti în spatele fiecărui profesor... Mă duc în concediu în Retezat. Fac trasee. E o zonă cu aer curat şi cu foarte puţini oameni", declara recent ministrul educaţiei, Mihail Hărdău. Vorbele lui Hărdău au devenit versurile unui montaj muzical făcut de echipa InfoPro, care poate fi ascultat direct de pe site-ul radioului, la rubrica "Vorbesc, deci există". Afirmaţiile ministrului despre "îngerel" sunt acompaniate de trupa Spicy.























































