Doi răniţi după explozia unui canal

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Doi bărbaţi fără adăpost au ajuns în stare gravă la spital ieri, după ce un capac de canal a sărit în aer. Explozia, care a avut loc în zona Gării de Nord, a fost urmată de un incendiu.

Doi bărbaţi fără adăpost au ajuns în stare gravă la spital ieri, după ce un capac de canal a sărit în aer. Explozia, care a avut loc în zona Gării de Nord, a fost urmată de un incendiu. Cei doi bărbaţi au fost transportaţi la Spitalul Floreasca, cu arsuri pe mai mult de 20% din suprafaţa corpului.

Unul dintre ei a fost operat ieri după-amiază pentru că avea şi o hemoragie internă. De asemenea, un autoturism parcat în apropiere a fost uşor avariat de capacul canalului. Din primele cercetări a rezultat că explozia ar fi fost provocată de o acumulare de gaze provenite de la o conductă spartă.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite