Dinamo: Suporterii şi jucătorii s-au împăcat

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Nicolae Badea, preşedintele CA al lui Dinamo, împreună cu patru jucători, Niculescu, Dănciulescu, Lobonţ şi C. Munteanu, s-au întâlnit, ieri seară, cu suporterii dinamovişti pentru a

Nicolae Badea, preşedintele CA al lui Dinamo, împreună cu patru jucători, Niculescu, Dănciulescu, Lobonţ şi C. Munteanu, s-au întâlnit, ieri seară, cu suporterii dinamovişti pentru a încheia conflictul dintre aceştia şi echipă.

După mai multe discuţii, fanii au decis să-şi susţină echipa în continuare, informează site-ul campioanei, citat de NewsIn.

"A fost o discuţie civilizată în care, şi noi, şi ei, am înţeles ce ne dorim unii de la alţii. Sperăm să fie aceeaşi suporteri de anul trecut şi noi, aceeaşi echipă de anul trecut. Am trecut peste aceste divergenţe. Suntem convinşi că am avut o perioadă mai slabă, dar cu ajutorul lor sperăm să trecem peste acest moment dificil", a declarat, atacantul dinamovist, Claudiu Niculescu.

Mai mulţi jucători ai lui Dinamo, printre care Claudiu Niculescu, Ionel Dănciulescu, Ştefan Radu, Andrei Mărgăritescu, Bogdan Lobonţ, Cosmin Moţi şi Cătălin Munteanu au anunţat marţi că vor părăsi echipa din Ştefan cel Mare, dacă fanii vor continua să îi apostrofeze, pentru că spun ei nu merită un asemenea tratament după tot ce au făcut pentru club.

Conflictul dintre galeria lui Dinamo şi jucători a izbucnit în timpul partidei cu Elfsborg, scor 1-2, din turul I al Cupei UEFA, şi a continuat şi pe toată durata partidei cu Universitatea Cluj, scor 2-1, din etapa a 8-a Ligii I. Fanii i-au numit pe jucători "mercenari şi trădători".

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite